preloader
ویرایش محتوا

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

ابدومینوپلاستی | جراحی زیبایی شکم

ابدومینوپلاستی یک روش جراحی است که برای برداشتن پوست و چربی اضافی از ناحیه شکم و در عین حال سفت شدن و تقویت ماهیچه های زیرین طراحی شده است. این روش اغلب در افرادی انجام می‌شود که کاهش وزن قابل توجهی را تجربه کرده‌اند یا باردار و زایمان کرده‌اند، زیرا این اتفاقات می‌تواند باعث کشیده شدن و ضعیف شدن عضلات شکم و افتادگی پوست و بیرون زدگی شکم شود.

در طی این روش، برشی در قسمت تحتانی شکم ایجاد می‌شود و پوست و چربی از بافت زیرین جدا می‌شوند. سپس ماهیچه های شکم سفت شده و به هم دوخته می شوند تا ظاهری محکم تر و صاف تر ایجاد کنند. هر گونه پوست و چربی اضافی برداشته می شود و برش با بخیه یا منگنه های جراحی بسته می شود.

ابدومینوپلاستی یک گزینه عالی برای کسانی است که کاهش وزن قابل توجه یا بارداری را تجربه کرده اند. اغلب، این افراد با ناحیه شکمی شل و آویزان باقی می‌مانند که باعث ناراحتی می‌شود و بر عزت نفس تأثیر منفی می‌گذارد. ابدومینوپلاستی یک راه حل اثبات شده و موثر برای رفع این نگرانی ها است.

هر کسی که شکل و شمایل شکم خود را ناقص یا نامطلوب می‌داند، می‌تواند از ابدومینوپلاستی استفاده کند. اگر چه این عملیات به طور خاص برای افرادی که بعد از بارداری، کاهش وزن یا پیری، افزایش انعطاف‌پذیری و جمع کردن پوست شکم نیاز دارند، پیشنهاد می‌شود.

زمان بهبود بعد از عمل ابدومینوپلاستی با توجه به اهداف افراد و میزان تحمل بدن به غذا و ورزش، متفاوت است. با این وجود، بعد از جراحی، باید دو هفته صبر کنید تا بتوانید به سطح فعالیت‌های روزمره خود برگردید. پس از چند هفته، باید با ورزش‌های سبک همراه با تمرکز بر روی استحکام عضلات پوشش دهید.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی عبارتند از:

در نهایت رعایت مراقبت های ابتدایی و پیشنهادی پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی بسیار مهم است تا بیمار از اضطراب، نگرانی و پیشرفت بیماری کاسته شود. صبر و شکیبایی همراه با ماندن در تمام دوره بهبودی بسیار مهم خواهد بود.

وجه مشترک و هدف انواع روش های جراحی شکم، زیبایی اندام است، اما تفاوت اساسی این روش ها میزان ایجاد برش در شکم بیماران می باشد.در تمامی این جراحی ها پزشک ابتدا بیمار را بیهوش می کند تا بتواند برش های لازم را روی شکم او ایجاد کند.

بعد از انجام برش های مورد نظر، سعی می کند به آرامی، پوست شکم را از دیواره های ماهیچه های شکم جدا کند و چربی های اضافه را از بافت های عضلات شکم خارج کند.پزشک بعد از برداشتن چربی های اضافه از بافت های شکم، عضلات شکم را صاف می کند به طوری که هیچ گونه برآمدگی و یا فرو رفتگی در عضلات شکم ایجاد نشده باشد.

ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی چقدر است؟

آیا بارداری بعد از عمل ابدومینوپلاستی امکان پذیره؟

نکته دیگری که در رابطه با حاملگی بعد از عمل باید بدانید، مدت زمانی است که پس از جراحی می توان برای بارداری اقدام نمود. بهتر است برای بارداری بعد از ابدومینوپلاستی تا زمان ترمیم بافت های شکمی صبر کنید. حداقل زمان مورد نیاز برای ترمیم بافت های شکمی پس از جراحی، حدود شش ماه است.

کلینیک پامچال

بهتر است این عمل را نزد یک پزشک متخصص و ماهر انجام دهید. با توجه به اینکه این عمل جراحی اصلا پیچیده و سخت نیست، اما باید در نظر داشت که حساسیت هایی نیز در این خصوص وجود دارد.